Proces rekuperacji to jeden z elementów WENTYLACJI MECHANICZNEJ naszego domu. Wentylacja mechaniczna jest procesem wymiany zużytego „domowego” powietrza na świeże dostarczane z zewnątrz.

Dlaczego warto zdecydować się na wentylację mechaniczną?

Przede wszystkim zapewnia nam bezproblemowe, stałe dostawy czystego i świeżego powietrza, zabierając jednocześnie z pomieszczeń domowych powietrze zużyte. Stosując nawiew świeżego, filtrowanego powietrza minimalizujemy rozwój bakterii, grzybów i wirusów, które mogą rozwijać się w niewentylowanych pomieszczeniach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z dolegliwościami alergicznymi.

Rekuperacja natomiast, to nic innego jak ODZYSK ENERGII, który jest procesem przekazywania ciepła poprzez WYMIENNIK z jednego źródła do drugiego. Prościej mówiąc, wykorzystujemy energię, którą posiada ciepłe powietrze „domowe” i przekazujemy ją do świeżego nawiewanego powietrza. Zastosowanie takiego rekuperatora w naszej centrali wentylacyjnej zwiększa efektywność procesu wentylacji domu. Obniżamy równocześnie koszty energii potrzebnej w okresie zimowym do jego ogrzania, w okresie letnim zapewniamy odzysk chłodu, ewentualnie chłodzenie obiektu powietrzem zewnętrznym.

Firma INSTALMAR oferuje kompleksowe usługi montażu najnowszej generacji systemów wentylacji z odzyskiem ciepła. Naszym klientom doradzamy wybór odpowiedniego systemu wentylacji bazującego na rekuperatorach czołowych marek - JE StorkAir, Viessmann, Vental System, Pro-Vent i innych.  Proponujemy również kompleksowe rozwiązania z Gruntowymi Wmiennikami Ciepła - np. REHAU Awadukt Thermo lub wymienniki glikolowe - np. Zehnder. Zapewniamy wysoką jakość świadczonych usług, stosujemy materiały wyłącznie renomowanych firm. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalowanych systemów. Dzięki naszemu doświadczeniu i stale podnoszonym kwalifikacjom naszej załogi, jesteśmy w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom naszych Klientów.

Gruntowy Wymienik Ciepła w systemie REHAU Awadukt Thermo

Zapraszamy do uczestniczenia wspólnie z firmą INSTALMAR w doskonaleniu klimatu wewnętrznego nowych budynków, bo tylko on zagwarantuje pełną satysfakcję podczas jego użytkowania!